KOMUNIKACJA MIEJSKA

 

schemat komunikacji

 

 

ROZKŁADY WAŻNE OD 2 MAJA

trasa 21- Dąbrówka Leśna – Oborniki – Kowanowo

trasa 22 Oborniki – Rożnowo – Oborniki

trasa 23 Oborniki – Uchorowo – Rożnowo – Oborniki

trasa 24 Oborniki – Lulin – Oborniki

trasa 25 Bąbliniec – Słonawy – Oborniki – Bogdanowo – Objezierze – Wargowo

trasa 26 – Oborniki – Stobnica – Oborniki

trasa 27 – Oborniki – Szamotuły

trasa 28- Oborniki – Chludowo – Oborniki

trasa 29 – Oborniki – Chludowo – Oborniki

trasa 31 – Rogoźno – Oborniki

trasa 32 – Oborniki – Rogoźno

trasa 33 – Oborniki – Dąbrówka Leśna – Oborniki

trasa 34 – Oborniki – Lulin – Oborniki

trasa 35 – Oborniki – Wychowaniec – Oborniki

Dostałeś „mandat”?

 Młodzi pasażerowie uprawnieni są do zakupu biletu ulgowego, lecz muszą pamiętać aby zabierać ze sobą aktualną legitymację. Często jednak zdarza się tak, iż kupujemy bilet ulgowy, a podczas kontroli, okazuje się że legitymacja została w innej kurtce lub torbie… Co wtedy?

Przyjmujemy od kontrolera „mandat”. Kłótnie na nic się nie zdadzą, niepotrzebnie przedłużymy całą sprawę, a w ostateczności zostanie wezwana policja.

Po otrzymaniu „mandatu” mamy 7 dni, aby poinformować firmę kontrolującą, że jesteśmy uprawnieni do korzystania z przejazdów ulgowych. W tym celu trzeba zeskanować* blankiet opłaty dodatkowej oraz ważną legitymację i przesłać pod adres: odwolania@transkontrol.pl (warto potem zadzwonić do firmy Trans Kontrol 61/ 65 62 115 i sprawdzić czy nasz mail z załączonymi skanami został odebrany). Konieczne jest też zapłacenie opłaty manipulacyjnej w wysokości 8 zł na numer konta podany na odwrocie blankietu, ale dzięki temu unikamy konieczności zapłacenia pełnej opłaty dodatkowej, która zazwyczaj wynosi 80 zł.

Jeżeli będziecie Państwo mieli wątpliwości i pytania dotyczące opłat dodatkowych, najlepiej kontaktować się z firmą Trans Kontrol lub z punktem obsługi klienta przy ul. Czarnkowskiej 9, tel. 61/ 842 22 10.

*można też zrobić kserokopie i wysłać je pod numer 61/ 65 62 115

 

Informacje dotyczące biletów miesięcznych

Już od sierpnia dostępne są w sprzedaży bilety miesięczne. Docierają jednak do nas informacje, że nie wszyscy pasażerowie z nich korzystający kupują właściwe bilety. Parę słów wyjaśnienia.

Cena biletu miesięcznego jest uzależniona od ilości stref, w których chcemy się poruszać (patrz: schemat komunikacji na stronie Urzędu Miejskiego). Bilet miesięczny normalny na jedną strefę kosztuje – 80 zł, na dwie strefy – 120 zł, na trzy – 140 zł i na wszystkie cztery strefy – 200 zł. Na bilecie określone jest, w których dokładnie strefach ważny bilet i tylko w nich można korzystać z komunikacji miejskiej używając takiego biletu. Na przykład: jeżdżąc z Rożnowa (II strefa) do Objezierza (III strefa) nie można korzystać z biletu na dwie strefy (II i III), ponieważ trzeba wjechać do strefy I, a to oznacza, że potrzebny jest bilet na trzy strefy (I, II, III). Jadąc z Dąbrówki Leśnej (II strefa) do Kowanowa (II strefa) potrzebny jest bilet miesięczny na strefę I i II. Reasumując, pasażer musi posiadać bilet ważny na wszystkie strefy przez które przejeżdża.

Przypominamy, że bilety miesięczne są biletami sieciowymi, to znaczy uprawniają do korzystania bez ograniczeń ze wszystkich linii komunikacyjnych na określonych w nim strefach.