Bez kategorii

Dożynki

dozynki2014_plakat_A4-01

Zobacz zaproszenie (film)

 

STAROSTOWIE DOŻYNEK

 

MAŁGORZATA NAJDEK

 

staroscina foto

 

 

 

Małgorzata i Arkadiusz Najdek prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 120 ha w Żukowie.

W gospodarstwie uprawia się rzepak, pszenicę oraz paszowe odmiany zbóż. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji trzody chlewnej w cyklu otwartym. Roczna produkcja tuczników wynosi ok. 3000 szt. w gospodarstwie efektywnie wykorzystano fundusze unijne, dzięki którym wymieniony zostały zakupione ciągniki rolnicze i maszyny do produkcji roślinnej.

Arkadiusz jest członkiem dwóch grup producenckich, skupiających producentów zbóż i trzody chlewnej. Członkostwo w grupach producentów rolnych pozwala na obniżenie kosztów produkcji i uzyskanie lepszych warunków sprzedaży towarów produkowanych w gospodarstwie.

Małgorzata jest sołtysem Żukowa, wiceprezesem Lokalnej Grupy Działania Kraina Trzech Rzek oraz prezesem Spółdzielni Producentów Trzody Chlewnej „PROFIT” i Spółdzielni Producentów Zbóż i Nasion Roślin Oleistych „PLON”.

Prywatnie MAŁGORZATA i Arkadiusz to dumni rodzice dwóch synów – 7 – letniego Nikodema i 6 – letniego Dominika.

 

KAROL KOWALSKI

 

starosta foto

 

Gospodarstwo Karola Kowalskiego składa się z 50 ha własnych ziemi i 10 ha dzierżawy. Produkcja polowa w całości ukierunkowana jest na chów bydła, a gospodarstwo na produkcję mleka. Uprawiam głównie kukurydzę (ok. 20 ha) i trawy (ok. 20 ha). Reszta to zboża.

W 2002 roku wybudowana została obora wolnostanowiskowa wraz z halą udojową typu „rybia ość” (2×4 krowy). W gospodarstwie utrzymywane jest 80 krów dojnych i 50 sztuk młodzieży żeńskiej. Na dzień dzisiejszy wydajność mleczna wynosi ok. 10 300 l od sztuki.

Karol Kowalski prowadzi gospodarstwo rodzinne. W pracy pomagają mu rodzice i żona. Ma dwie córki.

Osiągnięcia to m.in.:

1. W 2007 roku zajął I miejsce w konkursie organizowanym przez KRUS w kategorii „bezpieczne gospodarstwo”.

2. W 2008 roku otrzymał wyróżnienie od starosty obornickiego za „dobre wyniki
w gronie producentów hodowców bydła i producentów mleka”.

3. W 2013 roku w kokursie organizowanym przez czasopismo Bydło zajął II miejsce
w kategorii „hodowca bydła mlecznego”.

Na dzień dzisiejszy Karol Kowalski stara się dalej rozwijać gospodarstwo poprzez m.in. zakup nowych maszyn i urządzeń , które usprawniają pracę i polepszają wydajność. Najważniejsze jest aby lubić co się robi!

 

 PARKING

 

Mapka na stronę

 

Busem na dożynki

Wszystkich niezmotoryzowanych mieszkańców zachęcamy do skorzystania z gminnej komunikacji, która 31 sierpnia uruchamia specjalne dożynkowe kursy, wprost na lądowisko Słonawy.

Łukowo – Słonawy

Oborniki – Słonawy

Osowo – Słonawy

Stobnica – Słonawy

Świerkówki – Słonawy

Wargowo – Słonawy