Aktualności

Gmina Oborniki na Festynie Farnym Warkocz Magdaleny

Gmina Oborniki na Festynie Farnym Warkocz Magdaleny

16 lipca, na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania odbywał się XIX Festyn Farny Warkocz Magdaleny. W tym roku Gmina Oborniki miała okazję  się zaprezentować.

Całość rozpoczynała Msza Św. Odpustowa w intencji Parafian i Przyjaciół Fary celebrowana przez ks. Rafała Banaszaka. O oprawę muzyczną zadbała Obornicka Orkiestra Dęta, która poprowadziła również przemarsz na Plac Kolegiacki.

Najważniejsze wydarzenia skupiły się na Dziedzińcu Urzędu Miasta. Proboszcz Fary- ks. Kanonik Mateusz Misiak oraz prezes Zarządu TPPF Andrzej Zachmann dokonali oficjalnego otwarcia Festynu. Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk opowiedział kilka słów o naszej gminie oraz zachęcał wszystkich uczestników do jej odwiedzenia.

Od godziny 14:10 trwała część artystyczna, w której występowała grupa wokalna działająca przy Obornickim Ośrodku Kultury oraz Obornicka Orkiestra Dęta, której towarzyszyły Tamburmajorki. Zespoły zostały ciepło przyjęte przez poznańską publiczność.

To były tylko wydarzenia poprzedzające główny cel festynu, jakim było wyłonienie najdłuższego warkocza.

Oprócz atrakcji dla najmłodszych, można też było zwiedzać Poznańską Farę od podziemi do poddasza (na które wspiąć można się tylko raz w roku).