Aktualności

Takiej wystawy jeszcze nie było!

Takiej wystawy jeszcze nie było!

W Obornikach szykuje się niezwykła gratka nie tylko dla miłośników sportów motorowych. Motoklub Oborniki, Gmina Oborniki oraz Dahlmann Centrum zapraszają 25 i 26 marca na wystawę, jakiej jeszcze w Polsce nie było. Barwy Dakaru 2017 to prezentacje, pokazy, spotkania z uczestnikami  tego najtrudniejszego wyścigu na świecie oraz zawodnikami wielu innych dyscyplin motorowych.  

To będzie okazja do podziwiania niezwykłych pojazdów biorących udział w Dakarze: quad Rafała Sonika, auto Adama Małysza, ciężarówki Star 66 i MAN, rajdówka prasowa, motory żużlowe Tomasza Golloba, quady, skutery wodne, buggy sportowe. Najnowsze pojazdy zaprezentują również dealerzy samochodowi. Profesjonalny team rajdowy zaprezentuje rozkładania na części i skręcanie auta rajdowego.

W historycznym budynku Młyna Dahlmann’a będzie również okazja spotkać uczestników tego arcytrudnego rajdu (Marek Dąbrowski, Jacek Czachor, Wojtek Rencz, Grzegorz Baran, Jerzy Mazur, Jakub Piątek) oraz podziwiać puchary Sonika, Golloba oraz Hołowczyca. Na Targowisku Miejskim swoje umiejętności zaprezentują Mistrzowie Polski w Trialu, tam również nastąpi start rajdu 4×4. Przybędą zawodnicy startujący w mistrzostwach Europy i Świata w quadach, w SuperMoto, zawodnicy Orange Team Karting Maksymilian i Aleksander Obst, zawodnicy startujący w Rajdzie Baja, pokazy cartingowe, wystawy zdjęć, prezentacje Motoklubu Oborniki, także sekcji rowerowej oraz Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego,

Dodatkową atrakcję będzie możliwość nocnego zwiedzania całej ekspozycji z soboty na niedzielę. Wszystkie eksponaty i pojazdy zostaną podświetlone specjalnymi iluminacjami w wykonaniu firmy Sound & Lights

Wszystko to będzie komentował ze specjalnego studia Andrzej Rencz, najsłynniejszy komentator wyczynowych sportów motorowych.

Zapraszamy do Obornik na Barwy Dakaru, 25 – 26 marca w godz. 10.00 – 17.00 oraz na nocne zwiedzanie z soboty na niedzielę od 22.00 do 1.00.

Miejsce: Młyn Dahlmanna, park, Targowisko Miejskie (ul. Chłopska)

Wstęp wolny