Aktualności

Przebudowa roku 2016

Przebudowa roku 2016

Największą drogową inwestycją realizowaną w gminie Oborniki w ubiegłym roku była przebudowa ponad czterech kilometrów ulic: Łukowskiej, Polnej i Kowanowskiej. Wtedy też powstała też najdłuższa jak dotąd miejska ścieżka pieszo-rowerowa.

Zmodernizowana ulica Polna została poszerzona do szerokości 6 metrów, przebudowano skrzyżowanie z ulicą Kowanowską i położono nową nawierzchnię asfaltową. W ramach zadania została wybudowana również ścieżka pieszo-rowerowa o nawierzchni asfaltowej na długości ok. 4,0 km (na odcinku ulic Kowanowskiej, Polnej i Łukowskiej). Przebudowano w sumie prawie dwa kilometry ulicy Kowanowskiej, gdzie oprócz ścieżki powstał też nowy chodnik i parking przy wejściu na „Żwirki”. Inwestycja objęła również budowę z kostki brukowej pieszo-jezdni na ulicy Różanej oraz ustawienie nowego oświetlenia drogowego typu LED – na całym odcinku  inwestycji. 

Całe przedsięwzięcie, pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i wzrost spójności komunikacyjnej poprzez przebudowę i rozbudowę ulicy Łukowskiej, Polnej i Kowanowskiej wraz z budową oświetlenia, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudową chodników na łącznej długości 4,053 km”, wykonane zostało przez firmę SKANSKA S.A. z Poznania.

Projekt został dofinansowany w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” kwotą 1 280 798,00 zł.