Aktualności

Uwaga! Zapraszamy na bezpłatne badania!

Uwaga! Zapraszamy na bezpłatne badania!

Uprzejmie informujemy, że Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, na podstawie porozumień zawartych z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, 20 września 2017 r. o godzinie 13:40 w siedzibie OSP przy Urzędzie Miejskim w Obornikach zaprasza na spotkanie edukacyjne dla mieszkańców gminy, podczas którego zainteresowanym uczestnikom, którzy ukończyli 50 lat rozdane zostaną specjalne probówki do przygotowania materiału do badań na obecność krwi utajonej w kale (profilaktyka raka jelita grubego).

Z kolei 5 października 2017 r.  pobierana będzie krew na oznaczenie poziomu PSA, w ramach profilaktyki nowotworów gruczołu krokowego (prostaty). W badaniu mogą wziąć udział mężczyźni od 50 roku życia. Miejsce pobierania krwi: Urząd Miejski w Obornikach (sala sesyjna), od godz. 9:00 do 13:00. Krew można pobierać po zjedzeniu posiłku! Laborantka pobierająca krew na PSA będzie również odbierała probówki z kałem.

Na wszystkie badania proszę zabrać dowód osobisty!

Zapisy na badania: tel.: (61) 65 59 115 w godz. 10:00 do 13:00 (p. Marta Szymanowicz) Wyniki badań zostaną przesłane na adres domowy oraz do wskazanego lekarza rodzinnego. Wszystkie badania finansowane są z budżetu Województwa Wielkopolskiego.