Aktualności

Spotkanie w sprawie mieszkań socjalnych

Spotkanie w sprawie mieszkań socjalnych

W czwartek 30 grudnia zastępca burmistrza Piotr Woszczyk spotkał się w Luboniu z burmistrzem Dariuszem Szmytem, oraz jego zastępcą Rafałem Markiem. Tematem roboczej wizyty była sprawa mieszkań socjalnych.

 

Luboń podobnie jak Oborniki borykał się z problemem mieszkań socjalnych i od kilku lat wdraża program ich budowy. Koszt powstania budynku socjalnego, w którym znajduje się ok. 26 mieszkań to 4,5 mln zł. Luboń ma dwa takie budynki, zamieszkiwane przez 52 rodziny. Przy ich budowie skorzystano z pomocy finansowej Banku Gospodarstwa Krajowego,  która może wynosić ok. 20%.

 

Pytanie tylko skąd wziąć na ten cel środki?  Z relacji wiceburmistrza Piotra Woszczyka w Luboniu proponowano dwa rozwiązania: ze sprzedaży gruntów gminnych, lub mieszkań komunalnych, które mają dobrą lokalizację i znaczną wartość na rynku nieruchomości.

 

O problemie braku mieszkań socjalnych radni dyskutują od kilku lat, jednak dotychczas miasto nie wypracowało w tej kwestii konkretnych rozwiązań. Jak zapowiada burmistrz Obornik Tomasz Szrama – chcemy do tego tematu podejść poważnie i znaleźć najlepsze rozwiązania zarówno dla mieszkańców, jak i dla miasta.