Aktualności

Sportowy weekend obornickich karateków

W miniony weekend trenowani przez Tomasza Wosickiego karatecy z Obornickiego Klubu Karate wzięli udział aż w trzech turniejach skąd przywieźli 25 medali.
W sobotę 21 listopada starsi zawodnicy rywalizowali  XVII Międzynarodowym Turnieju Karate CUPRUM CUP w Legnicy. Turniej ten zgromadził ponad 600 zawodników z 6 państw (Litwa, Rosja, Niemcy, Egipt, Włochy, Czechy).
Nasza czteroosobowa reprezentacja w tym prestiżowym turnieju wywalczyła cztery medale. Złoty medal zdobyła Kamila Bracikowska w kata indywidualnym juniorów,
srebrny Paweł Baran w kata indywidualnym masters, a brązowy Sara Wosicka w kumite indywidualnym juniorów w kat. – 48 kg. Brązowy medal zdobyli w konkurencji drużynowej Paweł Baran, Krzysztof Waśko i Kamila Bracikowska.

W tym samym czasie młodsi karatecy walczyli na Ogólnopolskim Turnieju Karate RAVEN CUP w Kórniku, gdzie także w szranki stanęło ponad 400 zawodników z 38 klubów. W poszczególnych konkurencjach wywalczyli oni: