Aktualności

Rutnicki Cup 2017

Rutnicki Cup 2017

To już dwunasta edycja Rutnicki Cup 2017, turnieju amatorskiego do którego może zgłosić się każdy. W zawodach biorą udział zespoły dwuosobowe, które mogą wystąpić tylko w jednej z pięciu eliminacji. Cztery pierwsze pary poszczególnych eliminacji zagrają w Wielkim Finale, który odbędzie się 30 lipca w Zbąszyniu i będzie rozgrywany systemem brazylijskim.

Już 16 lipca na kąpielisku w Obornikach po raz pierwszy rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej Rutnicki Cup 2017.  Zapisy odbywać się będą w dniu zawodów w godzinach 10.30-10.55. Pierwszy mecz eliminacyjny rozpocznie się o godz. 11:00.

Turniej ma już 11-letnią tradycję i renomę. W tym czasie wzięło w nim udział prawie 4 tysiące zawodników – nie tylko z Wielkopolski. Zawodnicy przyjeżdżają z najodleglejszych zakątków Polski m.in. z Dolnego Śląska, z Warszawy, ze Szczecina. Atmosfera, która towarzyszy turniejowi jest fantastyczna. Potwierdzają to sami siatkarze, którzy grają nie tylko dla nagród.

W tym roku odbędzie się 5 eliminacji – 15 lipca w Pile, 16 lipca w Obornikach, 22 lipca w Pniewach i 23 lipca w Chrzypsku Wielkim oraz 29 lipca w Sierakowie.

30 lipca na plaży w Zbąszyniu spotkają się najlepsi siatkarze plażowi z całej tegorocznej edycji Rutnicki Cup 2017.

 

Miejsca eliminacji oraz harmonogram:

15 lipca – ośrodek turystyczno – wypoczynkowy Piła – Płotki

16 lipca – teren kąpieliska miejskiego (Żwirki) w Obornikach

22 lipca – Łazienki Miejskie w Pniewach

23 lipca – teren nad jeziorem w Chrzypsku Wielkim

29 lipca – teren ośrodka sportu i rekreacji w Sierakowie

30 lipca – Wielki Finał w Zbąszyniu

 

Udział w zawodach jest bezpłatny. Zapraszamy.