Aktualności

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Oborniki

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Oborniki

Do sukcesu prowadzi, wiodąca ponad podziałami, droga zrozumienia i dialogu – mówił Burmistrz Tomasz Szrama, witając Prezydenta RP Andrzeja Dudę, który w środę, 19 kwietnia odwiedził Oborniki.

Podczas spotkania z mieszkańcami na Rynku burmistrz przedstawiał atuty naszej gminy, zwracając jednocześnie uwagę, na doskwierający brak obwodnicy S11 – Każdy z nas ma dwie Ojczyzny. Tę wielką i małą – rodzinne miasto. Nowoczesna, silna Polska rozwija się rozkwitem Małych Ojczyzn. To one budują jej wartość i wielkość. Oborniki nie zwalniają tempa w poszukiwaniu zarówno nowych inwestorów, jak i mieszkańców. Na tej drodze napotykają jednak bariery, wśród których znajduje się tak doskwierający brak obwodnicy S11. O jej budowę apelujemy już od wielu lat, dziś jednak wyrywa się już ze sfery marzeń, stając się bezwzględną koniecznością. (…) Głęboko wierzę, że wizyta Pana Prezydenta stanowi również poważny krok w naszych staraniach o realizację tej inwestycji – podkreślał Szrama.

Wielkopolską zaradność oborniczan docenił również sam prezydent, przytaczając historyczne fakty związane z naszym miastem i regionem. Wyraził też, czym zyskał uznanie wśród słuchaczy, że rozumie potrzebę jak najszybszej budowy obwodnicy – Może teraz, w tych najbliższych latach tą wielką inwestycję uda się przeprowadzić. Ona jest niezwykle potrzebna, nie tylko Obornikom, ale tej części Polski.

Po oficjalnych przemówieniach prezydent rozmawiał ze zgromadzonymi na Rynku mieszkańcami, pozował do zdjęć i rozdawał autografy, by w końcu spotkać się z samorządowcami w siedzibie Urzędu Miejskiego.