Aktualności

Oborniki Triathlon i Aquathlon coraz bliżej!

Oborniki Triathlon i Aquathlon coraz bliżej!

Zawody odbędą się 27 sierpnia na kąpielisku w Obornikach. Należy pamiętać, że podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy ustalili limit uczestników. Nie zapomniano również o najmłodszych, to właśnie do dla nich zostanie zorganizowany Aquathlon Oborniki i będzie się składać z dwóch dyscyplin, pływania oraz biegu. Należy pamiętać, że formalności związane z rejestracją muszą dokonać rodzice lub prawni opiekunowie. Wpisana w formularz osoba jednocześnie oświadcza, że spełnia warunki regulaminowe oraz deklaruje się sprawować opiekę nad uczestnikiem aquathlonu w dniu zawodów.

Oborniki Aquathlon odbędzie się przed głównymi zawodami triathlonowymi. Start i meta zlokalizowane będą na terenie kąpieliska w Obornikach. Zawodnicy w zależności od wieku będą uczestniczyć w jednym z dwóch dystansów:

– pływanie 50m, bieg 400m (roczniki 2007-2009)
– pływanie 200m, bieg 1,7 km (roczniki 2004-2006) 

Start pierwszej grupy zawodników zaplanowany został na godz. 9.00. Każdy uczestnik aquathlonu po ukończeniu zawodów otrzyma medal oraz posiłek regeneracyjny. Organizator ustalił również limit 50 uczestników.

Oborniki Triathlon cieszył się również sporym zainteresowaniem, dlatego główny organizator Obornickie Centrum Sportu postanowił zwiększyć limit uczestników do 200 osób. Start i meta zawodów będą zlokalizowane podobnie jak w przypadku Aquathlonu na terenie kąpieliska w Obornikach. Formuła startu pozostaje bez zmian, czyli wszyscy zawodnicy wspólnie ruszają na trasę uwzględniając podział na kobiety i mężczyzn.

Trasa zawodów będzie podobna do zeszłorocznej edycji triathlonu. Pływanie odbędzie na kąpielisku na dystansie ok. 400 m. Dystans drugiego etapu zawodów (rower) będzie liczył 22,5 km. Trasa będzie prowadziła w kierunku Rożnowa, a następnie Łukowa (ul. Żernicka, Łukowska), gdzie nastąpi nawrót oraz powrót do ul. Kowanowskiej (dwie pętle). Ostatni etap zawodów (bieg), którego dystans będzie wynosił 5,25 km zostanie wyznaczony wokół kąpieliska. Każdy uczestnik obornickiego triathlonu otrzyma odlewany medal. Najlepsi w kategorii OPEN Kobiet i Mężczyzn zostaną nagrodzeni pucharami. Po zakończonych zawodach na każdego uczestnika będzie czekać posiłek regeneracyjny.

Organizatorzy gwarantują również niepowtarzalny klimat, licząc, że podobnie jak w roku ubiegłym zawody triathlonowe w Obornikach staną się wielkim wydarzeniem sportowym.

Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Objezierskiej 2 lub pod numerem tel. 61 29 60 906.

REGULAMIN AQATHLON

REGULAMIN OBORNIKI TRIATHLON 2017

Oborniki Aquathlon

Oborniki Triathlon