Aktualności

Maciej Adamczyk zwycięzcą Oborniki Triathlon 2016

28 sierpnia na kąpielisku miejskim odbyła się II edycja Oborniki Triathlon. Na starcie stanęło ponad 150 zawodników. W tym roku przed startem głównych zawodów odbył się również Oborniki Aquathlon, w których wzięło udział prawie 30 najmłodszych zawodników.

Triathloniści rywalizowali na dystansie sprinterskim. Do pokonania mieli ok. 400m pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,25 km biegu. Zwycięzcą został Maciej Adamczyk z Obornik, reprezentujący klub Just a Fit. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Sobota również zawodnik z Obornik. Trzecie miejsce przypadło Maciejowi Rybarczykowi z Szamotuł. W rywalizacji pań najlepszą okazała się Barbara Nadolska z Murowanej Gośliny. Drugie miejsce zajęła Anna Maliszewska ze Swarzędza, a trzecie Kornelia Kozłowska z Rogoźna. W kategorii najlepsza Oborniczanka, najlepszy Oborniczanin zwyciężyli Kamila Kąkol i Maciej Adamczyk.

W zawodach Aquathlonu w kategorii klas I-III wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Eichler, a wśród chłopców Stanisław Suszczewicz.

Natomiast w kategorii klas IV-VI zwyciężyli Dominika Leśniewska oraz Przemysław Szymczak.