Aktualności

DREZYNIARZ – pociągiem do Czarnkowa

DREZYNIARZ – pociągiem do Czarnkowa

25 maja nie był słonecznym, pogodnym dniem, ale mimo tego spora grupka spragnionych kolejowych wrażeń pasażerów zgromadziła się najpierw na peronie 5 na stacji Poznań Główny, a później w Obornikach, Rogoźnie, Połajewie, Lubaszu i Czarnkowie. Tą bowiem trasą jechał pierwszy od lat pasażerski skład do Czarnkowa.

Impreza zgromadziła wielu chętnych – takich, którzy chcieli przypomnieć sobie malowniczą linię Rogoźno – Czarnków, oraz tych, którzy jeszcze nie mieli okazji jej poznać. Z pewnością większość pasażerów stanowiły dzieci – dla niektórych była to okazja nie tylko do podróży czarnkowską linią, ale pierwszego kontaktu z pociągiem w życiu! Emocji więc nie brakowało, atrakcji dla najmłodszych podróżnych również. Były baloniki, wiatraczki, kolorowanki, gwizdki, budowanie pociągów z pudełek od zapałek, zabawa najprawdziwszą makietą kolejową i wiele innych atrakcji, zapewnionych przez organizatorów i sponsorów. Nad całością czuwali animatorzy ubrani w kolejowe mundury.

Od samego Poznania wytrwale towarzyszyła nam Młodzieżowa Kapela Dudziarska z Połajewa, której występy umilały czas w pociągu i na każdym postoju.
Ponadto w samym Połajewie, mimo ulewnego deszczu, czekał poczęstunek – można było spróbować chleba ze smalcem oraz kiełbasy. Na stacji końcowej w Czarnkowie, czekała spora grupa chętnych, chcących przejechać się do Bzowa Goraj i z powrotem. Przy okazji mieli okazję przyjrzeć się, na czym polega praca manewrowa pociągu. Ze względu na pogodę trzeba było odwołać przejazdy drezynami, jednak jeśli tylko aura pozwoli, przy najbliższej okazji z pewnością będzie można odbyć taką przejażdżkę.

Organizatorem wycieczki pociągiem DREZYNIARZ było Stowarzyszenie Nadwarciańska Kolej Drezynowa z Krzysztofem Springerem na czele. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu finansowym lokalnych samorządów udało się zorganizować imprezę, w której udział wzięło prawie pięćset zadowolonych uczestników!