Aktualności

Bawili się w Ocieszynie

Bawili się w Ocieszynie

Kończy się lato, przeminęły wakacje, rozpoczął się rok szkolny, a za nami dożynki te lokalne oraz gminne.

W ostatnich dniach sierpnia Sołtys Ocieszyna Błażej Pacholski wraz z Radą Sołecką zorganizowali tradycyjny piknik rodzinny, Dzień Ocieszyna, aby pożegnać lato i wspólnie obchodzić święto swojej wsi. Moc atrakcji jaka czekała na mieszkańców w ostatni ciepły sierpniowy dzień przyciągnęły, podobnie jak w poprzednich latach, tłumy mieszkańców nie tylko Ocieszyna, ale i okolicznych miejscowości, jak Bogdanowo, Kowalewko, Świerkówki, Maniewo, Wargowo…

Na dzieci czekały zamki dmuchane, które od wielu lat przygotowuje zaprzyjaźniona z sołectwem firma SPORTEX z Gorzewa. Wata cukrowa, słodkości i lody to, to co dzieci kochają najbardziej. Na wszystkich uczestników festynu czekały też grillowane kiełbasy i ognisko oraz przejażdżki wozem drabiniastym z degustacją lokalnych specjałów. Na koniec oczywiście zabawa pod chmurką do późnych godzin nocnych.

Organizacja takiego festynu wymaga sporego zaangażowania wielu osób i instytucji. Jak mówi sołtys Błażej Pacholski: „Nie było by to wszystko możliwe bez udziału Rady Sołeckiej, strażaków z OSP Ocieszyn oraz bez wsparcia ze strony sponsorów. Przez wiele lat wspierają nas lokalne firmy, głównie wieloletni partnerzy Ocieszyna: Ludowy Bank Spółdzielczy w Obornikach, GS Oborniki, Agro-Rami Oborniki, Sklep Spożywczy G.P. Hejwosz z Ocieszyna. Już dziś zapraszamy na kolejny festyn znów za rok… będzie połączony z otwarciem nowej świetlicy wiejskiej,. :-)”