Aktualności

Arcybiskup pobłogosławił budowę kaplicy w Kowanówku

Arcybiskup pobłogosławił budowę kaplicy w Kowanówku

Już wkrótce w Kowanówku powstanie kaplica pw. matki Boskiej Częstochowskiej, budowana przez parafię Św. Józefa Oblubieńca NMP, do której należą tamtejsi mieszkańcy.

Umożliwi ona udział we mszy św. przede wszystkim osobom starszym i niezmotoryzowanym, dla których dotarcie do obornickiego kościoła stanowi największy problem – wyjaśnia Karina Wojdanowicz, sołtys wsi.

Parafia ma niemal w samym centrum Kowanówka własne grunty i to właśnie tam postanowiono wznieść kaplicę. Prace rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Natomiast we wtorek, 10 października miała miejsce w Kowanówku wyjątkowa uroczystość.

W miejscu budującej się kaplicy odbyła się Liturgia słowa wraz z obrzędem poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego (z Góry Kalwarii w Jerozolimie), z udziałem abpa Stanisława Gądeckiego. Przybyli również Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Michał Zieliński.

Jak relacjonuje Irena Słaba z tamtejszej Rady Sołeckiej – Niezawodnie przybyli również mieszkańcy Kowanówka i goście z obornickich parafii. Wczesne jesienne ciemności  rozpraszali strażacy ochotnicy z jednostek OSP w Rożnowie i Uścikowie, przy pomocy agregatów prądotwórczych i masztów oświetleniowych zamontowanych na samochodach pożarniczych.